איביי (eBay.com)

בימים אלו, כאשר הקניות באינטרנט כל כך קלות ונגישות, אתרים המציעים את מרכולתם אונליין צצים חדשות לבקרים. רבות כבר כתבנו בבלוג שלנו על ענקיות המסחר האלקטרוני כגון אלי אקספרס ואמזון, אך אם בענקיות עסקינן הרי שאי אפשר להתעלם מאיביי.

איביי הוקמה בשנת 1995, תחילה כאתר מכירות פומביות וישירות אונליין אשר התפתח עם השנים לפלטפורמת מסחר עולמית בה כל אחד יכול לקנות ולמכור כמעט כל דבר. את הקפיצה הגדולה שלה, עשתה החברה בעשור שבין 1998-2008 בו צמחה החברה למפלצת ענק עם פדיון שנתי של מיליארדים.

יתרונותיה של איביי על המתחרות בשנים האחרונות הוא בעיקר הזרוע הארוכה. איביי מגיעה כמעט לכל מקום בעולם, בניגוד לאמזון למשל, ואף פתחה סניף פיתוח בישראל. הקנייה ב-eBay מתחלקת לשתיים:

  1. פיקס פרייס – כמו בשאר האתרים, מחיר קבוע למוצר.
  2. מכירה פומבית (AUCTION) – כשמה כן היא, הקונה אשר נתן את ההצעה הגבוהה ביותר יזכה במוצר.

אי ביי

אז למה בעצם לקנות באיביי?

חווית השימוש באיביי הלכה והשתפרה עם השנים. עם 171 מיליון מנויים, אפשר למצוא באיביי כמעט כל פריט שעולה על רוחכם, החל מקווצות שיער של ילד הודי ועד קיסם שיניים משומש של בראד פיט. כמובן שכמות המוכרים באתר תורמת לתחרות גדולה. כל מוצר נמכר על ידי מספר מוכרים במקביל וכל שעליך לבדוק הוא מי מוכר הכי זול (בשקלול המשלוח לארץ היעד כמובן) ומה הפידבק שקיבל אותו מוכר בעבר. הפידבק הוא בהחלט פיצ'ר חשוב בכל אתר מסחר אלקטרוני. כאשר אתה רוכש מוצר ממוכר אשר מדורג גבוה על ידי קונים אחרים, אתה יכול להיות רגוע שעסקאות דומות לשלך כבר בוצעו עם המוכר ובאו על מקומן בשלום. כמו כן, לאיביי מדיניות החזרת מוצרים יחסית גמישה (עוד יש לאן להשתפר) כך שאם לא תהיו מרוצים מהעסקה, סביר להניח שתוכלו לקבל את כספכם בחזרה.

לסיכום, הביקוש וההיצע, כמות הקונים והמוכרים הענקית, הממשק הקליל, האופציות לרכישות בצורה שונה (מכירה פומבית או קנייה ישירה) וכמובן השפע הרחב של מוצרים הופכים את איביי לאתר מומלץ לקנייה מהנה ובטוחה.