אלי אקספרס מקבוצת עליבאבא (BABA)

כל ישראלי טוב יודע מהי הדרך החכמה והזולה לקנות מוצרי צריכה בסיסיים.. האינטרנט, ובתוכו אלי אקספרס. בעולם החדש בו שערי השמים פתוחים ונגישים כמעט לכל מדינה, טונות רבות של סחורה עושות את דרכן מהודו ועד דרום אמריקה, מהמזרח הרחוק ועד המזרח התיכון ונוחתות היישר בפתח ביתכם (או בסניף הדואר הקרוב). מדובר לעיתים בפערים של עשרות אחוזים במחיר של מוצרים בסיסיים כמו גאדג'טים, מטענים, מכונות גילוח, אוזניות אלחוטיות ועוד.. לעומת מחירם בחנויות בישראל.

בשנים האחרונות ישנה צמיחה מטורפת בכמות האתרים אשר מציעים עסקאות אונליין בין מוכרים פרטיים ללקוחות קצה שנמצאים בצד השני של העולם; איביי, אמזון, גירבסט ועוד. האתר האהוב ביותר על הישראלים הוא לא אחר מאשר אלי אקספרס.

הקשר בין אלי אקספרס לעליבאבא (BABA)

קבוצת עליבאבא

הקבוצה הוקמה בסין בשנת 1999 על ידי ג'ק מאי, כחברה שסיפקה שירותי תשלום מקוון ופורטלים בין חברות. בשנת 2010 השיקה הקבוצה את אלי אקספרס, שירות סחר אלקטרוני המורכב מעסקים סינים קטנים אשר מציעים את מרכולתם אונליין לרוכשים ברחבי העולם. במרוץ השנים הלך האתר והפך לאימפריה שהוא היום, כאשר הוא מדורג מקום ראשון מאתרי האיקומרס גם במעצמות כמו רוסיה ומחזיק בתואר "ההנפקה הגדולה בהיסטוריה" בסכום של  מיליארד(!) דולר.

אז היכן רוכשים הישראלים היום?

תחילה ישראלים נהגו לרכוש בעיקר מאיביי. רוב מוכרי איביי היו מארצות אמריקה הצפונית ולכן זמן השילוח היה קצר יותר לעומת אליאקספרס, אשר מוכריו מגיעים בעיקר מסין. עם צמיחת השוק הישראלי והאירופי זיהתה עליבאבא את הפטוטנציאל הכלכלי הגלום במזרח התיכון והקימה מרכז לוגיסטי בקפריסין על מנת לייעל את השילוח שלה ברחבי אירופה. כיום זמני השילוח ירדו לפחות ב-30 יום והמחירים האטרקטיביים נותנים אותותיהם בצמיחה של משתמשי האתר בישראל. בנוסף, השיקה הקבוצה את אתר אליאקספרס בעברית על מנת לפנות למנעד אוכלוסייה רחב יותר.

לסיכום, אלי אקספרס הפך להיות אתר הדגל של הקניות בישראל בעיקר לרוכשים אשר מחפשים קנייה טובה ביחס של עלות מול תועלת. אמנם המוצרים רובם באיכות סינית סבירה אך המחירים שווים לכל כיס וזמני השילוח ירדו משמעותית. כיום, ניתן לשלם גם ב-PAYPAL מה שמשאיר את פרטי האשראי שלכם מוגנים, למי שאין פייפאל גם כרטיס אשראי ניתן לשימוש באתר כאשר אלי אקספרס מתחייבים לשמור על הפרטים חסויים. כמו כן, חשוב לשים לב למידות האסייאתיות ברכישת ביגוד והנעלה עקב ההבדלים מהמידות המערביות.

אלי אקספרס בעברית